18 kwietnia, 2024

eHandelOnline.pl

Czym warto handlować w sieci?

Po co tak właściwie kelnerzy noszą fartuchy?

Fartuchy i zapaski kelnerskie pomagają utrzymać ubrania pracowników w czystości, a fartuch jest znacznie łatwiejszy do wymiany, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jest też kilka rzeczy, które warto mieć pod ręką pracując w barze, knajpce lub restauracji, a kieszonka fartucha to idealne miejsce, aby nie nosić w rękach takich przedmiotów jak notes, długopisy, zapasowa gumka do włosów, czy monety do wydawania reszty.

Po co tak właściwie kelnerzy noszą fartuchy?

Praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości zapaski kelnerskie

O ile restauracja, w której pracujesz, nie ma munduru całkowicie unikalnego dla siebie, kelnerzy prawdopodobnie będą wyglądać jak ludzie w swoich ulicznych ubraniach bez fartuchów. Zapaski kelnerskie służą nie tylko o tego, by chronić ubrania przed zaplamieniem, ale również aby goście łatwo rozpoznawali obsługę sali, gdyby mieli jakieś pytania czy chcieli złożyć zamówienie. Spójrz na fartuchy jako konieczność w branży gastronomicznej, która służy zarówno praktycznemu, jak i funkcjonalnemu celowi. Fartuchy dla kelnerów mają wiele zalet. Pracownicy noszą je w celach higienicznych oraz w celu ochrony przed plamami i zalaniem. Chociaż jest to główny powód, dla którego większość osób w branży gastronomicznej nosi fartuchy, restauracje coraz częściej używają tego stroju jako formy brandingu i łatwej identyfikacji pracowników.

Podstawową funkcją fartuchów i zapasek kelnerskich jest ochrona przed rozlaniem i plamami, jest to wskaźnik dbałości o szczegóły i higieny przestrzeganej w lokalu. Fartuchy obsługi to również świetny sposób na wzmocnienie świadomości twojej firmy. Możesz na zapaskach kelnerskich wyhaftować logo restauracji. Posiadanie fartuchów na zamówienie może sprawić, że pracownik będzie wyglądał spójnie z tematem twojej restauracji. Jeśli pracujesz w branży hotelarskiej, zwłaszcza w branży spożywczej i restauracyjnej, fartuchy mogą być koniecznością.

Z pewnością wytrzymałe i estetyczne zapaski kelnerskie powinny posiadać praktyczną kieszeń zapewniającą pracownikom odpowiednią ilość miejsca na długopisy, notatnik, drobne i inne niezbędne rzeczy, których kelner czy kelnerka potrzebuje do wykonywania swoich codziennych czynności.