18 kwietnia, 2024

eHandelOnline.pl

Czym warto handlować w sieci?

Jaki wybrać stół, aby był on wygodny w użytkowaniu?

Wybierając nowy stół warto określić nie tylko jego wielkość, kształt blatu czy materiał, z którego jest on wykonany.

Równie ważne w stole są nogi, na których będzie on stał. Zastanów się, czy powinieneś zdecydować się na nogi, cokół czy podstawę na kozłach, czyli ze skrzyżowanych metalowych lub drewnianych elementów. Niektóre z tych podstaw są często bardziej popularne i mają określony kształt, ale nadal warto mieć ogólny pomysł, zwłaszcza jeśli nie jesteś pewien, co będzie dla ciebie odpowiednie.

Jaki wybrać stół, aby był on wygodny w użytkowaniu?

Współczesny stół dębowy może pasować do każdego wnętrza

Nogi są najbardziej tradycyjnym wyborem i zwykle można je znaleźć w stolikach dla czterech lub sześciu osób. Należy jednak pamiętać, że zazwyczaj utrudniają one wprowadzenie dodatkowego krzesła lub dwóch w razie potrzeby. Cokoły pomagają zmaksymalizować liczbę miejsc siedzących, a nawet mogą sprawić, że pomieszczenie będzie mniej ciasne. Zwykle znajdziesz je w mniejszych stołach, a zwłaszcza takich z okrągłym blatem. Podstawa na kozłach sprawdza się szczególnie dobrze przy znacznie dłuższych stołach i może zawierać podnóżek. Są dobrym wyborem dla dużych gospodarstw domowych, ponieważ zapewniają większą elastyczność po obu stronach, dlatego często są połączone z ławkami lub większą liczbą krzeseł.

Ponadczasowe drewno jest nadal najpopularniejszym wyborem na stoły do jadalni, ponieważ jest wszechstronne, trwałe i dostępne w wielu różnych wykończeniach. Zaleca się wybór jaśniejszych kolorów w mniejszych lub bardziej współczesnych pomieszczeniach, podczas gdy ciemniejsze wykończenia sprawdzają się lepiej w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach lub tam, gdzie przestrzeń nie stanowi problemu. Mniej efektowną, ale tańszą alternatywą dla litego drewna jest fornir, składający się z cienkiej warstwy litego drewna lub innego materiału zadrukowanego drewnem i przyklejonego do podstawy ze sklejki.

Jeśli stół dębowy wykonany jest z metalowymi nogami, świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, również takich urządzonych w tylu skandynawskim czy industrialnym. Jeśli chcesz kupić taki stół, poszukaj podpórki, która pozostawi wystarczająco dużo miejsca na kolana.