26 maja, 2024

eHandelOnline.pl

Czym warto handlować w sieci?

Porady prawne związane z epidemią koronawirusa

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa sprawia, że firmy coraz częściej poszukują różnego rodzaju porad prawnych.

Mogą one dotyczyć wielu aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Przykładowo wątpliwości firmy mogą budzić zasady ubiegania się o różnego rodzaju dofinansowanie, pomoc ze strony rządu, czasem zasady przyznawania różnego rodzaju pomocy są niejednoznaczne. Dlatego też warto zaczerpnąć fachowej porady kancelarii prawnej, mogą one dotyczyć różnego rodzaju zagadnień i przykładowo są związane z pracownikami. Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą, która na skutek kronowirusa została zamknięta, przykładowo może to być butik w galerii handlowej, wówczas możemy zaczerpnąć porady, dowiedzieć się na temat zobowiązań pracodawcy i pracownika w tym okresie. Obecnie istnieje wiele programów pomocowych ze strony rządu, przykładowo mogą być to różnego rodzaju ulgi czy zwolnienia z ZUS, możemy zatem ubiegać się o zwolnienie z płacenia składek na ZUS.

Porady prawne związane z epidemią koronawirusa

Oczywiście należy dobrze sprawdzić przepisy, w niektórych przypadkach nie wszystkie firmy uprawnione są do tego rodzaju pomocy.

Mogą to być także sprawy związane z kredytami, mogą wyniknąć nowe zasady pozwalające na odroczenie spłaty kredytu, co w okresie, kiedy firma nie przynosi zysków, będzie z pewnością bardzo istotne dla każdego przedsiębiorcy. W czasie koronawirusa ograniczone jest działanie niektórych firm, przykładowo z branży turystycznej, wówczas przedsiębiorca może być zmuszony do oddania zaliczek za zarezerwowany pokój. Może wówczas potrzebować pomocy prawnej, w jaki sposób ma odbyć się zwrot zaliczki, czy też można przesunąć przykładowo rezerwację na inny termin, czy tego rodzaju działania będą zgodne z prawem. Niektóre branże nie mogą prowadzić działalności, jednak mogą powstać uzasadnione przypadki, kiedy działalność niektórych firm będzie umożliwiona, z pewnością kancelaria prawna pomoże zrozumieć przedsiębiorcy wszystkie zasady. Czasem możemy posiadać różnego rodzaju wątpliwości, jak na nasz biznes wpłynie koronawirus kancelaria Warszawa może pomóc nam rozwiać wiele wątpliwości. Możemy się dowiedzieć, czy możemy w legalny sposób prowadzić niektóre usługi, czy też będziemy zmuszeni do zaprzestania działalności na pewien okres czasu. Dowiemy się także, czy planowane odmrożenia niektórych branż będą dotyczyły także naszej firmy.