18 kwietnia, 2024

eHandelOnline.pl

Czym warto handlować w sieci?

Jak wybrać narzutę do dziecięcego pokoju

Tworząc stylowy i estetyczny wygląd przestrzeni życiowej dla swojego dziecka, najważniejsze są warstwy i równowaga.

Buduj warstwy z największych elementów w pokoju, czyli mebli, dywanów i zasłon. Każdy z tych elementów tworzy warstwę wizualnego zainteresowania, z ostatnimi akcentami, takimi jak narzuta i poduszki dekoracyjne, jako górną lub ostatnią warstwę. Ponieważ dywan i zasłony to również cechy, o tych elementach należy pamiętać przy wyborze narzuty, muszą one być pasujące w jakiś sposób do siebie, a nie konkurencyjne.

Jak wybrać narzutę do dziecięcego pokoju

Narzuty na łóżko dziecięce

Jeśli pokój dziecka jest pełen neutralnych kolorów, ale chciałbyś dodać coś odważniejszego, rozważ dodanie jednego odważnego elementu, jak koc czy narzuta w ciekawym kolorze. Dopasowywanie narzuty na dziecięcym łóżku nie jest priorytetem, a raczej uzupełnieniem reszty wystroju. Kontrasty między ciemnymi a jasnymi kolorami są atrakcyjne dla oka. Na przykład, jeśli masz jasnoniebieski dywan w dziecięcym pokoju, nie próbuj dopasowywać koloru i tego samego niebieskiego odcienia wybierając narzutę. Zamiast tego połóż na łóżku narzutę w ciemniejszym odcieniu lub w kolorze granatowym, odpowiedni do niebieskiego będzie również kolor szary. Różnice w teksturze również dodadzą dodatkowego wymiaru w pokoju, dlatego narzuta może mieć falbanki, koronki czy lamówkę.

Obecnie bardzo popularna stają się również dwustronne narzuty, gdzie jedna strona jest gładka, a druga drukowana we wzory w pasującej kolorystyce. Można ją założyć u wezgłowia łóżka, aby obie strony narzuty były widoczne i zdobiły dziecięcy pokój. Narzut na łóżkach dziecięcych, tak samo jak w przypadku osób dorosłych, używamy nie tylko w celach dekoracyjnych, ale również aby ochronić pościel przed zakurzeniem i zabrudzeniami. Pod kolor narzuty można również dobrać poszewki dekoracyjne, na których można się wygodnie oprzeć podczas siedzenia.

W sprzedaży znajdziemy narzuty na łóżko dziecięce w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach, z falbanami lub z lamówką. Wybierajmy narzuty wykonane z bawełny, które można łatwo prać i nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych.