26 maja, 2024

eHandelOnline.pl

Czym warto handlować w sieci?

Zwiększając masę spożywaj kluczowe składniki do budowy mięśni

Jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową, oprócz intensywnych treningów warto również zmodyfikować swoją dietę.

Staraj się równomiernie rozplanować spożycie węglowodanów, białka i tłuszczy we wszystkich posiłkach i przekąskach w ciągu dnia, zamiast spożywać dzienną porcję białka, na przykład podczas obiadu czy kolacji. To zrównoważone podejście do spożywania wszystkich składników odżywczych pomoże ci utrzymać poziom energii i utrzymać ciało i umysł w jak najlepszym funkcjonowaniu i formie przez cały dzień.

Zwiększając masę spożywaj kluczowe składniki do budowy mięśni

Czy warto zażywać odżywki na mięśnie

Ogólnie rzecz biorąc, dorosły mężczyzna musi spożywać co najmniej 2500 kalorii dziennie, aby zachować zdrowie i móc budować masę mięśniową. Przyjmuje się również, że w zbilansowanej diecie wszystkie posiłki powinny składać się w 60 procentach z węglowodanów złożonych, w 15 do 20 procent z białka, i w 20 do 25 procent ze zdrowych tłuszczy. Nie można również zapominać o odpowiedniej ilości wody wypijanej każdego dnia, a dietetyk może pomóc w stworzeniu planu żywieniowego dostosowanego do twojego wieku, budowy ciała, stylu życia i celów, jakie chcesz osiągnąć w budowaniu masy mięśniowej. Możemy oczywiście wspomagać zwiększenie masy poprzez odpowiednią suplementację.

Tego typu suplementy zawierają wiele naturalnych, bezpiecznych składników obecnych w ludzkim ciele i pomagających w budowaniu mięśni i zwiększaniu ich siły oraz dodających energii niezbędnej do intensywnych treningów siłowych. Będą to przede wszystkim białko, kreatyna, kofeina, aminokwasy rozgałęzione, jak leucyna, izoleucyna i walina, a suplementy można zażywać przed treningiem oraz po intensywnych ćwiczeniach w odpowiednich dawkach dziennych.

W organizmie aminokwas beta-alanina jest łączony z innym aminokwasem, histydyną, tworząc karnozynę. Badania pokazują, że kiedy mięśnie mają wyższy poziom karnozyny, mają większą siłę i wytrzymałość. Zwiększa to zdolność włókien mięśniowych do kurczenia się z większą siłą przez dłuższy czas bez zmęczenia. Osoby, które przyjmują beta-alaninę razem z kreatyną, zyskały większą masę mięśniową i straciły więcej tkanki tłuszczowej niż osoby, które przyjmowały tylko kreatynę, a takich składników dostarczają odżywki na mięśnie.