28 lutego, 2024

eHandelOnline.pl

Czym warto handlować w sieci?

Uprawa konopi indyjskich w warunkach domowych

Domowa uprawa marihuany staje się coraz powszechniejsza, wiele krajów coraz bardziej liberalnie podchodzi do uprawy domowej, przykładowo w Holandii, na Słowacji czy też w Czechach można posiadać kilka roślin na własny użytek.

Oczywiście najlepsze plony uzyskamy hodując je w domu, dlatego też powinniśmy stworzyć specjalne miejsce w którym będziemy uprawiali rośliny. Oczywiście może być to wydzielona część jakiegoś pomieszczenia, jednak najczęściej w hodowlach przebiega w różnego rodzajów specjalnych pojemnikach, które służą do utrzymywania odpowiedniej temperatury, wilgotności jak również pozwalają na łatwiejszą wymianę powietrza.

Uprawa konopi indyjskich w warunkach domowych

Uprawa hydroponiczna marihuany

Naturalnie potrzebne jest także odpowiednie źródło światła, możemy zastosować w tym przypadku nowoczesne panele ledowe, czy też tradycyjne żarówki o dużej mocy. Naturalnie nie możemy zapominać o podłożu, tradycyjnie rośliny hodowane będą w glebie jednak obecnie coraz popularniejsza jest hydroponika, jest to rodzaj uprawy w kulturze wodnej gdzie niewykorzystywana jest gleba. W tym przypadku wykorzystuje się materiał mineralny który służy do prawidłowego ukorzenienia rośliny. Mogą być do różnego rodzaju rozwiązania jak przykładowo podłoże kokosowe.

Oczywiście w tym przypadku będziemy musieli zapewnić stały dopływ bieżącej wody, jak również w wodzie musimy rozpuścić nawozy które będą dostarczały roślinom niezbędnych składników mineralnych. Tego rodzaju uprawa jest z pewnością bardzo popularna ze względu na dość szybki wzrost roślin, roślina pobiera wszystkie niezbędne składniki bezpośrednio z wody dlatego też może wzrastać w szybkim tempie. Obieg wody między poszczególnymi donicami może być naturalnie wymuszony, tak aby składniki mineralne zawarte w nawozach przechodziły przez wszystkie donice.

Obecnie uprawa hydroponiczna marihuany jest dość łatwa, ze względu na dużą dostępność różnego rodzaju akcesoriów do uprawy, możemy także zakupić donice połączone, dodatkowo także urządzenie które będą wymuszały ruch wody. Dostępne są także bardzo różne podłoża, są to także specjalne donice wykonane z magmy która powstaje po erupcji wulkanu, jest ona bardzo bogata w składniki mineralne co z pewnością bardzo pozytywnie wpływa na nasze rośliny.