22 lipca, 2024

eHandelOnline.pl

Czym warto handlować w sieci?

Dlaczego warto wynająć powierzchnię magazynową od firmy zewnętrznej?

Firmy chętnie korzystają z powierzchni magazynowych znajdujących się w centrach logistycznych, które możemy przystosować do obsługi różnego typu towarów.

Najczęściej będą to duże półki do obsługi palet, możemy znaleźć także magazyny, które oferują boksy przystosowane do worków Big Bag, różnego rodzaju innych typów opakowań. Firmy zajmujące się importem często poszukują miejsc do przeładunku, czasowego składowania towarów, które następnie zostaną przesłane do oddziałów na terenie całego kraju. W tym przypadku można wynająć centra logistyczne rozlokowane w pobliżu dróg szybkiego ruchu, które pozwolą na łatwy transport.

Dlaczego warto wynająć powierzchnię magazynową od firmy zewnętrznej?

Jakie możliwości oferuje centrum logistyczne?

Powierzchnie magazynowe możemy wynająć wraz z powierzchniami biurowymi, które będą wyposażone w zaplecze teleinformatyczne, systemy antywłamaniowe, systemy monitoringu. Jest to duże ułatwienie, przykładowo dla sklepu internetowego, który chciałby wysyłać towar bezpośrednio z magazynu, dzięki temu obsługa byłaby dużo szybsza, łatwiej także zarządzać stanem magazynu, ilością towaru. Zatem centra logistyczne mogą być miejscami przeładunkowymi, gdzie tymczasowo będziemy przechowywać towar przed wysłaniem do innego oddziału firmy, lub też wykorzystywaniem przez handel elektroniczny. Możemy wybrać różne wielkości, określić indywidualne potrzeby, wiele firm oferujących powierzchnie magazynowe może zaoferować nam możliwość przechowywania różnych towarów, również w chłodniach.

Centrum logistyczne, które posiada dobrą lokalizację, przykładowo przy drodze ekspresowej czy też autostradzie, będzie dobrym pomysłem ze względu na szybki transport. W magazynach znajdziemy rampy załadunkowe dla samochodów ciężarowych, wózki widłowe, zatem logistyka będzie przebiegała w sposób sprawny. Możliwość wynajęcia powierzchni magazynowych na terenie całego kraju to możliwość stworzenia dużej sieci logistycznej, która ułatwi zaopatrywanie detalistów. Przykładowo firma, która zajmuje się importem, może w ten sposób przesyłać towar do klientów na terenie całego kraju.

Dobrze wyposażone centrum logistyczne znacznie ułatwi transport, przyśpieszy czas oczekiwania na towar. Możliwości stworzenia sieci magazynów to szansa dla wielu filmu na skrócenie czasu dostawy. Centra logistyczne mogą służyć do wysyłania towaru za pomocą własnych ciężarówek czy też firm kurierskich, obecnie z tej możliwości korzysta coraz więcej sklepów internetowych.