31 stycznia, 2023

eHandelOnline.pl

Czym warto handlować w sieci?

Dlaczego warto wybrać wysokiej jakości folię ochronną

Po prawidłowym nałożeniu folia ochronna do lakieru jest niewidoczna gołym okiem i nie ogranicza głębi koloru i przejrzystości lakieru fabrycznego.

Niektóre osoby, które kupiły nieoryginalne folie, mogą zauważyć żółknięcie, powstawanie pęcherzy i łuszczenie na powierzchni powłoki. Aby uniknąć tego typu problemów, warto zdecydować się na nałożenie wysokiej jakości folii ochronnej do lakieru na samochodzie.

Dlaczego warto wybrać wysokiej jakości folię ochronną

Cena za oklejanie samochodów nie musi być wysoka

Złej jakości folia zabezpieczająca lakier może po pewnym czasie zacząć żółknąć, co oczywiście ma znaczący wpływ na wygląd lakieru pojazdu, zwłaszcza w przypadku samochodów białych. Po zauważeniu takich problemów firmy produkujące folie odkryły, że efekt zażółcenia pochodzi z kleju, który był używany do łączenia folii z karoserią samochodu. Promieniowanie UV utleniało klej, co prowadziło do nieestetycznych przebarwień. Zaczęto więc stosować kleje akrylowe, które można znaleźć obecnie na większości przezroczystych folii ochronnych. Są one odporne na promieniowanie UV i nie utleniają się ani nie odbarwiają.

Efekt powstania pęcherzy na folii ochronnej ma związek z jakością aplikacji. Zwykle pęcherzyki powietrza powstają, ponieważ zanieczyszczenia są uwięzione pod folią, powodując oddzielenie nałożonego zabezpieczenia od lakieru. Prawidłowy proces aplikacji obejmuje usunięcie wszystkich zanieczyszczeń z powierzchni pojazdu, zanim jakakolwiek powłoka dotknie lakieru. Obejmuje to mycie, glinkę i polerowanie. Ponadto profesjonalne warsztaty zajmujące się oklejaniem samochodów tworzą kontrolowane środowisko, w którym powietrze może być filtrowane w celu usunięcia zanieczyszczeń, które potencjalnie mogłyby zostać uwięzione pod folią. Kiedy dobrej jakości folia zostanie prawidłowo nałożona przez doświadczonego technika, ryzyko powstania pęcherzy jest co najwyżej minimalne.

Jeśli chcesz ochronić lakier pojazdu, odpowiednim rozwiązaniem może być oklejanie samochodów wrocław cena za taką usługę nie jest niska, ale z pewnością taka inwestycja opłaci się. Folia ochronna jest lekka, całkowicie niewidoczna i niezwykle mocna. Może przez wiele lat chronić lakier, i sprawić, że twój samochód będzie wyglądał pięknie i lśniąco, a nawet zwiększy jego wartość, jeśli w przyszłości będziesz chciał samochód sprzedać.